Časté dotazy

Jaké topidlo si mám vybrat do dílny, kde v zimně občas pracuji?

Záleží, jak často v dílně pracujete a jak rychle potřebujete teplo.

Pokud zvolíte elektrické topidlo je bez zplodin, ale je určeno pro dlouhodobý provoz. Před prací v dílně je nutné ho pustit dopředu cca hodinu až dvě.

Pokud zvolíte plyn nebo naftu máte teplo v řádu minut, ale spaluje se kyslík a vznikají zplodiny a je nutné občas vyvětrat.

Dále záleží na velikosti dílny a na tepelné izolaci. Pokud chcete mít jistotu zavolejte nám na 732 104 144 a náš technik s dlouholetou praxí vám pomůže s výběrem vhodného topidla.

Jak výkonné topidlo si mám vybrat na garáž 10×5×3m?

Výkon topidla záleží na tepelných ztrátách objektu. Pokud je neznáte máme zde k dispozici kalkulátor.

Záleží na izolaci stěn, provedení oken, izolaci střechy a požadované teplotě.

Pokud chcete mít jistotu zavolejte nám na 732 104 144 a náš technik s dlouholetou praxí vám pomůže s výběrem vhodného topidla.

Jaké topidlo mohu provozovat v truhlářské dílně?

ideální je topidlo s možností připojení hadice pro transport teplého vzduchu z jiného prostoru bez zplodin bez nebezpečí jisker a tím nehrozí požár. Topidlo je možné elektrické nebo naftové. Výkon je daný tepelnou ztrátou objektu. Pokud si nejste jisti kontaktujte našeho technika pro výběr vhodného topila na 732 104 144.

Chci zakoupit elektrocentrálu na 3 fáze, aby byla univerzální, hlavně ji chci využívat jednofázově.

Není vhodné používat trvale třífázový stroj na napájení jednofázových spotřebičů. Tím se 3fázová elektrocentrála namáhá a ničí, jelikož proud vyrobený v dalších dvou fázích se mění na teplo. Pokud chcete vybrat vhodný stroj, zavolejte nám na 732 104 144 a my vám doporučíme vhodný stroj, aby vám vydržel roky a měl jste zajištěný i servis a díly.

Chci zakoupit elektrocentrálu, ale vaše stroje mi přijdou dražší.

Nabízíme jen kvalitní elektrocentrály, České produkce, které plní České normy, mají IP krytí nejen na papíru. Zásuvky na 230 V s kolíkem a dlouhou životnost až 10x delší, než u Čínské produkce ač cena není 10x vyšší. Námi nabízené stroje vám vyservisujeme i za 15 let. U čínských strojů po uplynutí záruky 2 roky neseženete nejen servis, ale ani náhradní díly (takto napálení zákazníci, kteří zakoupili levný stroj Čínské produkce a ten se porouchal po pár hodinách provozu a není ho kde opravit nás o to žádají a my nejsme schopni vyhovět vlivem chybějících dílů) Proto nám zavolejte na 732 104 144 my vám doporučíme vhodný stroj tak, aby vám vydržel mnoho let…

Mohu plynové topidlo Master používat na čistý propan?

Topidla jsou určená na propan-butan, provozování topidla na čistý propan není vhodný, jelikož má větší výhřevnost a při případné poruše z důvodu přehřívání toto servisní technik pozná a poruchu nelze uznat na záruku, jelikož se jedná o chybu obsluhy.

Mohu naftové topidlo B70ced používat v dílně?

Pokud se v daném prostoru pohybujete trvale a pravidelně nevětráte je vhodnější naftové topidlo BV77 s nepřímým spalováním, které vhání ohřátý vzduch bez zplodin pomocí hadice. Jedná se o vyšší investici, ale je to nezbytné pro vaše zdraví.