Údržba a servis topidel MASTER

Aby vám topidla Master podávala dlouhodobý a kvalitní výkon ,byla vždy připravena pro použití bez zbytečných servisních nákladů vyžadují pravidelnou údržbu, která není nikterak náročná, ale o to důležitější. V konečném důsledku vám ušetří peníze za návštěvu servisu a prostoje dané nemožností využívat topidlo Master.

Základní pravidla platná pro všechna topidla Master

  1. Než vyhodíte obal dobře si přečtěte návod a uschovejte ho (toto základní pravidlo nedodržuje více jak 20% zákazníků)
  2. Skladujte topidla na suchých místech ideálně bez velké prašnosti.
  3. U naftových topidel vypusťte veškeré palivo nebo ho úplně spotřebujte (nutné kvůli obsaženým biosložkám které zalepují trysky)

 

Elektrická topidla Master - topidla s nejjednodušší údržbou

Stačí vám kompresor s tlakovým vzduchem, nebo alespoň vysavač. Jednou za cca 2-3 měsíce vysajte nebo vyfoukejte vrtuli a topné spirály. U topidel s přívodním kabelem zkontrolujte zda není poškozen. To platí i o celém topidle Master, aby nebylo mechanicky poškozeno a vrtule se volně otáčela.

 

Plynová topidla Master - pozor na neodborný servis

Jedná se o zařízení pracující s plynem a tím potencionálně nebezpečné při neodborném servisu!

U tohoto topidla zkontrolujte jestli neuniká plyn po připojení na lahev 10kg a větší s LPG.

Jestli správně funguje ventilátor a zapalovací elektrická jiskra, dále jestli není plynové topidlo Master mechanicky poškozeno. Vyfoukejte prach tlakovým vzduchem. Při nalezení jakékoli závady kontaktujte náš servis, který vaše topidlo Master opraví. I funkční topidlo je dobré nechat zkontrolovat před každou sezónou Ideálně v období mezi květnem až zářím kde není servis přetížen.

 

Naftová topidla - kontrola paliva a filtrů je základ

Palivovou nádrž je důležité udržovat v čistotě tím, že tankujeme kvalitní palivo i tím, že ji jednou za cca 200 provozních hodin vypláchneme naftou nebo petrolejem.

Další nutná údržba naftových topidel Master se týká filtrů. První je palivový filtr který se mění celý nebo jeho vložka podle typu, ( pokud je filtr znečistěný jsou vidět nečistoty pouhým okem. Ideální je filtr vyměnit jednou ročně.

Druhý filtr je vzduchový ten se mění po roce nebo cca 500 hodinách provozu jak tento filtr vyměnit najdete v každém návodu.

I tak doporučujeme po 3 letech nebo 500 motohodinách svěřit vaše topidlo našemu servisu kde nastavíme nebo vyměníme svíčky seřídíme vstřikovací tlak a množství vzduchu (své auto také pravidelně servisujete dopřejte to samé i topidlům pro jejich dlouhou životnost a pravidelný chod)

Veškeré úkony provádějte na topidle Master ,které je odpojené od elektrického proudu pro svou vlastní bezpečnost.

 

Infračervená topidla - naftová a elektrická

Elektrická infračervená topidla Master - jejich údržba je velice jednoduchá vysát nebo vyfoukat prach, zkontrolovat jestli není poškozený kabel a topná spirály.

Naftová infračervená topidla Master – údržba je u těchto topidel totožná jako u naftových topidel Master a navíc je nutné vyprat v naftě vložku sériového filtru po 100 hodinách dále vyčistit vnitřek hořákové trubice elektrody a plamenný kotouč. Pokud si s tím nevíte rady kontaktujte náš servis.

 

Pokud topidla využíváte především profesionálně nezapomeňte na elektrorevizi!

Pro dotazy a objednání servisu nás kontaktujte na:

info@technobedna.cz
tel. 732 104 144